


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 900 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 50 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, I²S, IrDA, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 24 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 1 |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 12 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 3 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$4.92740
Ext.Price$4.92740
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.92740 | $4.92740 |
| 10 | $4.19843 | $41.98430 |
| 25 | $3.89382 | $97.34550 |
| 50 | $3.61131 | $180.56550 |
| 100 | $3.34926 | $334.92600 |
